איך למנוע תקלות בציוד תעשייתי?

לאורך השנים בהן תיקנו ציוד תעשייתי במפעלים, עסקים, מעבדות ועוד צברנו ניסיון וידע על התקלות הנפוצות ביותר והסיבות שהובילו להן. העצות שאנו מספקים במאמר הזה אינן מחליפות איבחון מלא, אך יכולות לסייע לשמירה על ציוד והארכת השימוש בו.

תקלות זה עניין רגיל, למה יש צורך למנוע אותן?

אופן החשיבה הזה שגוי, במידה ורכשתם מכונות וציוד איכותי, אין סיבה שהוא יתקלקל לעיתים קרובות או יהיה בעייתי לשימוש. במידה ותקלות מתרחשות באופן קבוע, אתם לא רק מבזבזים משאבים בתיקון וזמן, אלא גם התקלות הללו עלולות לגרום לשבירה מוקדמת או תוצרים פגומים. במידה והבעיה היא אכן במכונה ובציוד, אנו ממליצים להשתמש באחריות המוצר, אך אם הבעיה היא באופן השימוש ובנזקים סביבתיים, אנו נמליץ שתשנו גישה, כך תוכלו לחסוך במשאבים ולא תיאלצו להחליף מכונות באופן קבוע.

מה גורם לתקלות במכונות וציוד תעשייתי?

תקלות במכונות וציוד תעשייתי יכולות להיגרם ממספר גורמים, אך הם תלויים רבות במכונה או הציוד הספציפי! שימו לב כי ישנן מכונות אשר עמידות לחלודה ולחות בזמן שמכונות אחרות נדרשות להישאר בסביבה יבשה. אחת הטעויות הנפוצות היא לא לשים לב להוראות היצרן או היבואן. טעות נוספת היא שימוש יתר המוביל לשחיקה. בדקו מה הן ההמלצות לשימוש בציוד ושימו לב, אם אתם משתמשים בציוד לעיתים קרובות גם התחזוקה צריכה להיעשות לעיתים קרובות. במקרה של תקלה במפעל או בציוד, יש לטפל בכך במהירות, טיפול בתקלות של מכונה אחת יכול למנוע תקלות בציוד נלווה.

איך ניתן לשמור על ציוד תעשייתי ומכונות?

בקלות! נתחיל בבחירה נכונה. אל תתפשרו על ציוד אשר לא מתאים לכם בגלל המחיר. אתם תחסכו הרבה יותר על ידי בחירה בציוד איכותי מחומרים עמידים, מאשר רכישת ציוד זול אשר צריך תחזוקה שוטפת ועדיין עלול לאכזב.

קראו הוראות ושמרו מסמכי אחריות. תמיד וודאו שכל הצוות מודע להוראות, בעיקר אם הן קשורות לבטיחות. בססו את העבודה מסביב להוראות ותשמרו את המסמכים המבטיחים אחריות. במידה ואתם עבדתם על פי ההוראות אתם זכאים לתיקון חינם או החלפה מלאה (תלוי ביצרן / יבואן).

תחזוקה וניקיון הן חלק בלתי נפרד משמירה והארכת חיי הציוד. כמובן הדרישות משתנות ממוצר למוצר ומתעשייה לתעשייה. תעשיות מזון ותרופות יזדקקו לניקוי כל יום ובדיקות איכות לעומת מפעלים ועסקים אשר מתעסקות בנושאים פחות רגישים לבריאות. ההמלצה שלנו היא לבדוק את הוראות משרד הבריאות ואת ההוראות, אם ניתן לנקות או לבדוק את הציוד מעבר למינימום – עשו זאת.

אם אתם מגלים תקלה קטנה, או פרט בעייתי, אנו נמליץ לדאוג לתיקון או איבחון לפני הדרדרות המצב. כמובן תקלות קטנות כמו ברגים אשר צריך לחזק או חלודה, ניתן לפתור באופן עצמאי. אך במידה ואינכם בטוחים, תפנו למומחים בתיקון ציוד תעשייתי.

דילוג לתוכן